Hlavná stránka / Videoprezentácie a upútavky

Videoprezentácie a upútavky

Z činnosti múzea a kultúrnych podujatí

Trebuchet

04.8.2021
TreBuChET je názov projektu cezhraničnej spolupráce Trenčianskeho samosprávneho kraja, mesta Trenčín a juhomoravského mesta Bučovice.

Nočné prehliadky na Trenčianskom hrade

13.11.2019
Vôňa orientu, hľadanie Aladinovej lampy, brušné tanečnice, fakír, spev janičiarky, ohňová show, čarovný nočný výhľad z Matúšovej veže. To všetko počas letných nočných prehliadok Trenčianskeho hradu.

Erbové beštie na Trenčianskom hrade

27.6.2017
Draci, jednorožce, baziliškovia, ale aj morské panny či mámivé sirény. Tieto i mnohé ďalšie sa ukrývajú v erboch európskych šľachtických rodov. Nadprirodzené bytosti v životnej i nadživotnej veľkosti majú návštevníkom Trenčianskeho hradu odkryť tajomstvo erbov.

Trenčianske hradovánky 2017

23.6.2017
Festival Trenčianske hradovánky nadväzuje na dobové festivaly, ktoré prebiehali na Trenčianskom hrade. Dva dni plné šermiarskych vystúpení, kaukliarov, tanečníkov, dobových hudobníkov, ale i stánky s dobovými remeslami, či kuchyňou... To boli Trenčianske hradovánky 2017.

Seminár o J. M. Hurbanovi

25.4.2017
Meno Jozefa Miloslava Hurbana sa v stredu skloňovalo viac ako inokedy. Seminár o beckovskom rodákovi prilákalo desiatky študentov. Pre zúčastnených boli pripravené nielen prednášky o živote prvého predsedu SNR, ale aj kultúrne predstavenie a panelová výstava.

Zvyky, krajina a obyčaje

30.1.2014
Zvyky, krajina a obyčaje fotoaparátom Jána Halašu (z rokov 1940 - 1962) Súčanská dolina, Moravské Lieskové, Zliechov, Čičmany, Vršatec na krátkej fotoprezentácií Zo zbierok Trenčianskeho múzea.


<< < | 1 | > >>