Podarilo sa. Prekonali sme magickú hranicu 100-tisíc návštevníkov v tomto roku.

Podarilo sa. Prekonali sme magickú hranicu 100-tisíc návštevníkov v tomto roku.

V stredu 29. decembra 2021 dopoludnia sme na Trenčianskom hrade privítali 100-tisíceho návštevníka za rok 2021.

Stala sa ním Trenčianka Alica, ktorá prišla navštíviť hrad spolu s partnerom Vincentom a dvoma deťmi.

Jubilejnú návštevníčku Trenčiansky hrad obdaroval rozprávkovou cenou - letom balónom a hradnou medovinou. Touto cestou by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať za darčekový poukaz na let balónom p. Kalafutovi zo spoločnosti Lety balónom, s.r.o. a p. Kurekovi zo spoločnosti KRAK s.r.o. za medovinu.

Mladý párik zo španielskej Valencie neskrýval prekvapenie a veľkú radosť z výhry, ktorú im odovzdal riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne, Peter Martinisko. Mesto pod hradom navštevujú približne dvakrát do roka najmä kvôli rodine žijúcej priamo v Trenčíne. Vincentovi, ktorý pochádza z krajiny bohatej na históriu, tiež nazývanej ako krajina hradov a pevností, Trenčiansky hrad učaroval.

„Veľmi nás teší, že sa nám podarilo pokoriť 100-tisícovú hranicu v návštevnosti aj v tomto neľahkom roku. Návštevnosť Trenčianskeho hradu aj tento rok výrazne ovplyvnila pandémia nového koronavírusu a s ňou súvisiace vládne opatrenia. Napriek tomu sa krivka v štatistike návštevnosti oproti minulému roku mierne zdvihla, a to vďaka letnej sezóne, ktorá bola na hrade mimoriadna. Čísla boli vyššie než pred pandémiou. V mesiacoch júl a august prešlo bránami hradu napriek prísnym hygienickým opatreniam až 70.315 návštevníkov, čo je takmer o 6400 ľudí viac ako minulý rok a bezmála o 2700 návštevníkov viac ako v roku 2019, kedy Trenčiansky hrad zaznamenal rekordnú návštevnosť“, uviedol Peter Martinisko, riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne.

Na návštevu Trenčianskeho hradu majú návštevníci posledné tri dni v tomto roku, od 1. januára bude hrad až do odvolania zatvorený.

----------

Spracovala: Ing. Radovana Keliarová, oddelenie marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea

Fotogaléria

10 fotografií