Autorské čítanie na Trenčianskom hrade zožalo úspech

Autorské čítanie na Trenčianskom hrade zožalo úspech

Myšlienku uctiť si marec - mesiac knihy neobišiel ani Trenčiansky hrad. Dňa 10.3. 2018 sa uskutočnilo v priestoroch kasárne autorské čítanie.

Ako prvý vystupujúci sa predstavil Braňo Jobus, hudobník a spisovateľ, ktorý rád usporadúva besiedky na školách a rôznych akciách. Na Trenčianskom hrade sa predviedol ako perfektný zabávač, ktorý vie rozosmiať nielen deti, ale aj dospelých. Jeho hodinové predstavenie zožalo obrovský úspech a miestnosťou sa ozývali srdečné potlesky návštevníkov.

Ukážky zo svojich diel divákom následne odprezentovali aj autori Robo Hric, Juraj „Šimuraj“ ŠimkovičMarcel Páleš, ktorí sa nebáli odpovedať nám aj na otázky súvisiace s ich životom a tvorbou. Čítania ukážok z ich tvorby boli popretkávané príjemnými gitarovými nôtami z tvorby Romana Buhoveckého.

Atmosféru dotváralo príjemné počasie, vďaka čomu sa hrad opäť tešil bohatej návštevnosti. Hoci sa jedná o prvý ročník autorského čítania veríme, že sa z tohto zážitku stane tradícia a o rok nás potešia svojou prítomnosťou opäť iní slovenskí autori.

Fotogaléria

37 fotografií