Brána na južnom opevnení privítala historicky prvých návštevníkov

Brána na južnom opevnení privítala historicky prvých návštevníkov

Trenčiansky hrad je opäť prístupný verejnosti. Brána od mesta sa pre návštevníkov otvorila 23. apríla 2021 o 9:00 hod. ráno. O dve hodiny neskôr prešli novou vstupnou bránou na južnom opevnení historicky prví návštevníci – čerství mladomanželia z Trenčína, ktorých privítal zástupca riaditeľa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Tomáš Michalík.

Na Trenčiansky hrad sa jeho otvorením vrátil život. Postupne prichádzali jednotlivci ale i rodiny s deťmi. “Je to tu veľmi pekné, tešíme sa z otvorenia južného opevnenia, prekvapilo nás svojou veľkosťou a tým, ako je krásne zrekonštruované. Na Trenčiansky hrad chodíme každý rok, prechádzka históriou a po čerstvom vzduchu je to, čo nás nabíja energiou”, povedal jeden z prvých návštevníkov. “Na Trenčianskom hrade som prvýkrát, tak som zvedavá, nielen na starý hrad, ale aj zrekonštruované južné opevnenie”, uviedla ďalšia návštevníčka.

Návštevníci si môžu pozrieť hrad bez sprievodcov po malom prehliadkovom okruhu, ktorý je rozšírený o prehliadku južného opevnenia. Z prevádzkovo-bezpečnostných dôvodov bola štandardná prehliadková trasa pozmenená obchádzkou cez južné opevnenie.

Hrad je pre verejnosť otvorený sedem dní v týždni, od pondelka do nedele v čase od 9:00 do 19:00 hod. Posledná možnosť zakúpenia si vstupenky v hlavnej pokladni od mesta je o 18:45 hod.

Na novej pokladni v Mlynskej veži si budú môcť návštevníci zakúpiť vstupenky denne od 11:00 do 18:00 hod. Návštevníkov si tiež dovoľujeme upozorniť na to, že vstup na hrad cez južné opevnenie je možný len po schodoch, čiže bezbariérový prístup pre kočíky a imobilných je obmedzený. Platba kartou v tejto pokladni dočasne nie je možná.

Veríme, že sa situácia v súvislosti s pandémiou bude vyvíjať už len priaznivo a my budeme môcť ponúknuť našim návštevníkom plnohodnotný zážitok v podobe zaujímavých akcií a podujatí počas celej nadchádzajúcej sezóny. V rámci programu máme v pláne tradičné a veľmi obľúbené akcie pre deti, šermiarske vystúpenia alebo strašidelné nočné prehliadky. Viac o plánovaných akciách si môžete prečítať tu: https://bit.ly/3vc3MJE.

Spracovala: Ing. Radovana Keliarová, oddelenie marketingu a komunikácie

Fotogaléria

4 fotografie