Deti našli poklad Matúša Čáka

Deti našli poklad Matúša Čáka

Prvou z aktivít v rámci letného programu na Trenčianskom hrade bola veľká rodinná hra o poklad Matúša Čáka, ktorá prebiehala v priestoroch dolného nádvoria Trenčianskeho hradu od 13. do 16. júla. Väčšine detí sa podarilo úspešne vylúštiť tajnú šifru, ktorá ich priviedla k sladkej odmene.
Na šiestich šťastlivcov sa ešte navyše v pondelok 17. júla usmialo šťastie a vyhrávajú od Trenčianskeho múzea a našich sponzorov malé darčeky. Celkovo sa do rodinnej pátracej hry zapojilo 550 detí, ktoré odovzdali kupóny s vylúšteným heslom. „Teší nás záujem detí a rodičov o našu hru, bolo úžasné sledovať, ako sa malí i veľkí snažili nájsť skryté písmená, vedúce k indícii, „netají sa spokojnosťou Ľuboš Hamaj, z referátu marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea. Správne znenie tajničky a teda i heslo k skrytému pokladu bolo „Palatín“. Len pre úplnosť dodáme, že Matúš Čák bol za kráľa Ondreja III. bratislavským županom a hlavným kráľovským koniarnikom a za Karola Róberta to dotiahol dokonca na kráľovského palatína. Spokojnosť s hrou netajila ani pani Iveta s manželom a dvoma nebojácnymi malými rytiermi Paľkom a Jurajom, ktorí pricestovali na Trenčiansky hrad z Pezinka. „Trenčiansky hrad je nádherný, chlapcom sa páčilo aj vystúpenie sokoliarov, s manželom sme si pochutili na vynikajúcej káve a hra o poklad Matúša Čáka Trenčianskeho síce trochu preverila našu trpezlivosť, no nakoniec sme odhalili všetky písmenká tajničky,“ približuje svoje pozitívne dojmy pani Iveta. Leto ešte nekončí a celá plejáda podujatí na Trenčianskom hrade je ešte len pred nami.

Ak ste sa zúčastnili hry o poklad Matúša Čáka istotne čakáte na vyžrebovaných šťastlivcov. Tu sú ich mená:

  1. Emilly Verešová
  2. Ninka Fabianová
  3. Hana Rumanková
  4. Sára Pecková
  5. Andrej Galik
  6. Dávid Michalovič

Výhercom blahoželáme. Ceny si môžu prísť prevziať osobne na referát marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea v Trenčíne, Mierové námestie 46, Trenčín. V pracovných dňoch od 8.00 do 15.00 hod.