Jeseň na Trenčianskom hrade bola pestrá

Jeseň na Trenčianskom hrade bola pestrá

Aj tento rok sa Trenčianske múzeum v Trenčíne rozhodlo po úspechu minuloročnej akcie usporiadať podujatie s názvom Jeseň na Trenčianskom hrade.

Víkendové sobotňajšie popoludnie sa od 14:00 hod na hradnom nádvorí nieslo v duchu jesene. Okrem bežných návštevníkov hradu sa centrálny priestor pred kasárňami zaplnil predovšetkým deťmi a rodinami, ktoré ich sprevádzali.

Počasie možno posledného víkendu babieho leta nesklamalo, vydržalo bez dažďa až do večerných hodín.       A rovnako veríme, že sme malých i veľkých návštevníkov nesklamali ani my. Popri tradičnom vyrezávaní tekvičiek či púšťaní šarkanov mali návštevníci možnosť vidieť i ukážku umeleckého vyrezávania ovocia a zeleniny. Tvorivé dielničky, zábavno-náučný kvíz, majstrovanie jesenných dekorácií, súťaž o najkrajšiu, najstrašidelnejšiu a najoriginálnejšiu tekvičku, boli už len doplnením širokého spektra aktivít.

Veríme, že záverečné večerné rozsvietenie všetkých vytvorených svetlonosov bolo nádherným ukončením príjemného a veselého jesenného popoludnia plného zábavy a úsmevu nielen na tvárach detí.

Tešíme sa na Vás aj na budúci rok a ďakujeme všetkým za návštevu.

Fotogaléria

41 fotografií