K Trenčianskemu hradu vás odvezie vláčik Matúš Čák

K Trenčianskemu hradu vás odvezie vláčik Matúš Čák

od soboty 29. mája 2021 začne brázdiť ulice mesta Trenčín turistický vláčik Matúš Čák. Malí aj veľkí pasažieri si tak budú môcť vychutnať pamiatky, architektúru a atmosféru uličiek mesta Trenčín.

Vláčik Matúš Čák prichádza do Trenčína v roku, keď si Trenčiansky hrad pripomína 700. výročie úmrtia Matúša Čáka Trenčianskeho.

Má dva vozne, disponuje kapacitou 56 osôb a ponúka dve základné vyhliadkové trasy s viacerými zastávkami:
TRASA 1 - okruh centrum + lesopark Brezina
TRASA 2 - okruh centrum + rekreačná zóna Ostrov

Najdlhšia trasa má až 9,5 km (60 minút). Rýchlosťou jazdy od 10 - 20 km za hodinu Vás vláčik dovezie priamo k bránam majestátneho južného opevnenia Trenčianskeho hradu.

Na okružnú jazdu môžete nastúpiť na ktorejkoľvek zo 6 zastávok v centre mesta, nakoľko vláčik najskôr absolvuje okruh centrom a až potom sa vydá na okruh Brezina resp. Ostrov. Zastávky budú označené s podrobnými rozpismi trás a cestovným poriadkom. V polovici každého okruhu sa nachádza otoč (otoč Hrad a otoč Ostrov). 

Lístky je možné zakúpiť si len priamo u sprievodcu vo vláčiku. "Cena lístkov sa pohybuje od 2 do 7 eur, podľa výberu trasy. V ponuke nájdete zľavnené, ale aj rodinné lístky,“ informovala Zuzana Ludvigová, konateľka spoločnosti prevádzkujúca turistický vláčik.

Na výber sú dva typy lístkov - jednosmerný a okružný. Oba zahŕňajú jazdu centrom mesta.
Jednosmerným lístkom sa môžete odviezť vždy z centra po otoč a opačne.
V prípade okružného lístka je možné vystúpiť v polovici na otoči, vystúpiť, navštíviť Trenčiansky hrad alebo zrelaxovať na Ostrove a svoj okruh dokončiť neskorším spojom.

Vláčik možno použiť za každého počasia, pretože okrem príjemného sedenia má aj pevnú strechu. Je ideálny na školské ale aj firemné či rodinné zážitkové jazdy.

Turistický vláčik Matúš Čák predvedie svoju premiérovú jazdu už tento piatok, 28. mája pri príležitosti slávnostného otvorenia južného opevnenia Trenčianskeho hradu a Čerešňového sadu, ktoré boli zrekonštruované v rámci projektu Trebuchet.
Od soboty 29. mája bude voziť malých a veľkých cestujúcich v čase od 9:00 do 21:00, a to každý deň až do konca septembra.

POPIS MAPIEK:

MAPKA - centrum:
Štart je vždy od zastávky Galéria pri Zlatej Fatime, pokračuje cez zastávku Hviezda —> ODA —> Vodník —> Morový stĺp —> a Hotel Elizabeth.
Odtiaľ vláčik pokračuje na okruh Brezina alebo na okruh Ostrov.

MAPKA - okruh Brezina:
Centrum —> Železničná stanica —> Kukučínová —> Brezina —> Čerešňový sad (otoč Hrad) a svoj okruh dokončí po tej istej trase späť.
Je možné zakúpiť si aj jednosmerný lístok Centrum -> otoč alebo otoč -> Centrum
Pri zakúpení lístku na celý okruh je možné na otoči vystúpiť a dokončiť svoj okruh neskorším spojom.

MAPKA - okruh Ostrov:
Centrum —> Železničná stanica —> Športová hala —> Štadión —> Kúpalisko —> Ostrov (otoč Ostrov)
Je možné zakúpiť si aj jednosmerný lístok Centrum -> otoč alebo otoč -> Centrum
Pri zakúpení lístku na celý okruh je možné na otoči vystúpiť a dokončiť svoj okruh neskorším spojom.


Veríme, že vláčik Matúš Čák si získa veľkú popularitu a neodolá mu žiaden turista :)


Zdroj informácii a foto: Via Laugaricio, s. r. o.

Spracovala: Ing. Radovana Keliarová, oddelenie marketingu a komunikácie

Fotogaléria

6 fotografií