Kasáreň plná umenia

Kasáreň plná umenia

Trenčiansky hrad hostí od piatka 8. septembra 54. ročník celoslovenskej prehliadky neprofesionálnych výtvarníkov Výtvarne spektrum 2017. Táto celoštátna postupová súťaž má v Trenčíne dlhú a bohatú tradíciu. Slávnostnú chvíľu otvorenia výstavy umocnili svojim vystúpením členovia Komorného orchestra mesta Trenčín.
Najvyššie ocenenie a zároveň i Cena predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku, ktorý prevzal nad podujatím záštitu ostáva v Trenčíne. Anna Skřipská-Kubišová ju získala za diela „Reč symbolov“, „Minulosť“ a „Vchod do iného sveta“. „Kreslenie a maľovanie je pre mňa všetkým, robím to, lebo to vychádza zo mňa a v prvom rade to robím pre moje vlastné potešenie,“ vyznala sa autorka vo svojom pozdrave adresovanom účastníkom vernisáže, ktoré sprostredkovala moderátorka Zuzana Laurinčíková.
Do súťaže sa zapojilo 183 autorov, ktorí vytvorili 342 originálnych diel. Porota do celoštátneho kola postupovej súťaže posunula víťazné práce z ôsmych krajských kôl. V priestoroch kasárne Trenčianskeho hradu je celkovo vystvených 173 diel pochádzajúcich od 115 autorov z celého Slovenska.
Súčasťou otvorenia výstavy býva už tradične aj séria sprievodných podujatí. Tvorivé dielne v priestoroch Základnej umeleckej školy Karola Pádivého v Trenčíne alebo sobotňajšia prehliadka výstav a expozícií Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne potešili mnohých priaznivcov výtvarného umenia.
Výstava Výtvarné spektrum 2017 je prístupná v priestoroch kasárne Trenčianskeho hradu až do 1. októbra.

Výtvarné spektrum 2017

Fotogaléria

26 fotografií