Lukostrelci na hrade

Lukostrelci na hrade

Vážení návštevníci!

Počas víkendu 21.-22.8.2021 Vás pozývame na podujatie „Lukostrelci na hrade“. Programom Vás prevedie lukostrelecká skupina Vinedi. Podujatie prebiehať oba dni od 09:00 hod. do 17:00 hod.

V priestoroch Južného opevnenia budete mať možnosť vidieť o 11:30 hod.Anglickú lukostreleckú jednotku“, ktorá Vám predvedie ukážku výcviku anglických lukostreleckých jednotiek z polovice 14. storočia, kedy bola táto disciplína v najväčšom rozkvete.

O 14:30 sa môžete tešiť na rekonštrukciu stredovekého lukostreleckého turnaja „Exhibičný lukostrelecký turnaj“. Tí najlepší lukostrelci vybraní šľachtou, pod vlajkou svojho pána, sa za pomoci svojich schopností a zručností pokúsia v niekoľkých disciplínach získať  titul „Strelec šampión“.

V neposlednom rade sa Vy sami môžete nachvíľu stať lukostrelcami zo stredoveku a to o 16:30 v „Lukostreleckom turnaji“, kde si môžete zmerať svoje sily v rôznych lukostreleckých disciplínach.

Okrem toho Vás počas dňa čaká:

  • Ukážka historických hrotov s výkladom a porovnaním s dnešnými športovými hrotmi.
  • Strelnica, kde si môžete zastrieľať z luku či kuše na rôzne terčovnice.
  • Dobový tábor, ktorý ponúka ukážku vojenského tábora lukostrelcov z obdobia polovice 14. storočia, ktorého súčasťou je aj rekonštrukcia dobovej kuchyne.

PROGRAM:

  • 11:30 - Anglická lukostrelecká jednotka
  • 14:30 - Exhibičný lukostrelecký turnaj
  • 16:30 - Lukostrelecký turnaj

Program prebieha v priestoroch Južného opevnenia. Počítajte preto prosím s časom nutným na Váš presun do tejto časti hradu.

Okrem toho sa o 10:30, 13:30 a 15:30 budú konať sokoliarske vystúpenia skupiny Aquila z Bojníc v amfiteátri na dolnom nádvorí. Dovolíme si Vás tiež upozorniť, že do priestorov hradu je práve z dôvodu vystúpenia sokoliarov zakázané vodiť zvieratá.

Vstupné na podujatie je v rámci hradných okruhov. Vstupenky si môžete kúpiť aj ONLINE.

Radi by sme Vás upozornili, že vzhľadom na epidemiologické opatrenia vyplývajúce z COVID AUTOMATU, bude pri vstupe do areálu hradu potrebné uviesť telefonický alebo e-mailový kontakt.
Súčasne Vás chceme poprosiť, aby ste si pred vstupom na hrad vydezinfikovali ruky, dodržiavali prípadné potrebné rozostupy a chránili sa rúškom.

Tešíme sa na Vašu návštevu!