Matúšove hradné slávnosti

Matúšove hradné slávnosti

Trenčianske Múzeum v Trenčíne v spolupráci so Spolkom oživenej histórie Milites Nobiles si pre Vás na tento víkend pripravili podujatie Matúšove hradné slávnosti.

 

Prostredníctvom rekonštrukcie udalostí, ktoré sa na území Trenčianskej stolice mohli odohrať v roku 1308, sa Vám tak v kontexte nám známych historických skutočností pokúsime prezentovať dobový život na Trenčianskom hrade v rannom 14. storočí.

Dejovým pozadím podujatia je snem zvolaný Matúšom Čákom, ktorého cieľom bolo riešenie napätej situácie medzi mocnými Uhorskými panovníkmi.

Okrem oboznámenia sa so skutočnými historickými postavami našich dejín bude môcť návštevník vidieť na jednom mieste rytierov, pešiakov, lukostrelcov, felčiarov, hudobníkov, cnostné dámy a ich komorné, či iné služobníctvo, ktoré by sa so svojimi pánmi vydalo na cestu.

Počas oboch dní Vás bude zabávať aj skupina Aquila z Bojníc a ich krásni dravci, a to v čase o 10:30, 13:30 a 15:30 hod. (na dolnom nádvorí).

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť si cez ONLINE predaj alebo POČAS AKCIE (14.08. a 15.08.2021) na mieste:

Malý okruh

  • Dospelí (18 a viac rokov): 7 €
  • Dôchodcovia, vojnoví veteráni: 5,50 €
  • Deti, žiaci, študenti (od 6 - 26 rokov): 4 €
  • Deti od 3 do 6 rokov: 2 €
  • ŤZP, ŤZP-S: 1,50 €

Veľký okruh

  • Dospelí (18 a viac rokov): 8,50 €
  • Dôchodcovia, vojnoví veteráni: 6 €
  • Deti, žiaci, študenti (od 6 - 26 rokov): 5 €
  • Deti od 3 do 6 rokov: 2 €
  • ŤZP, ŤZP-S: 2 €

 

UPOZORNENIE PRE NÁVŠTEVNÍKOV 

Program podujatia sa začína v sobotu aj v nedeľu o 10:00 h. V sobotu bude program ukončený o 17:00 h. a v nedeľu o 15:00 h. Prehliadky hradu budú prístupné buď bez sprievodcu (malý okruh), ale aj so sprievodcom (veľký okruh) za vstupné platné počas akcie.

Po skončení podujatia budú môcť návštevníci absolvovať prehliadky hradu za štandardné vstupné, t.j. v sobotu od 16:30 h. a v nedeľu od 14:30 h. až do uzatvorenia hradu o 19:00 h.

--------

Radi by sme Vás upozornili, že vzhľadom na epidemiologické opatrenia vyplývajúce z COVID AUTOMATU, bude pri vstupe do areálu hradu potrebné uviesť telefonický alebo e-mailový kontakt. Súčasne Vás chceme poprosiť, aby ste si pred vstupom na hrad vydezinfikovali ruky, dodržiavali prípadné potrebné rozostupy a chránili sa rúškom.

--------

Dovolíme si Vás tiež upozorniť, že do priestorov Trenčianskeho hradu je počas mesiacov máj - august zakázané vodiť zvieratá z dôvodu vystúpenia sokoliarov.

Text spracoval: JB / RK

 

TEŠÍME SA NA VÁS! :)