Med z Matúšovho včelína

Med z Matúšovho včelína

Vážení návštevníci!

Už tento víkend 24.-25.7.2021 budete mať možnosť zistiť viac o živote jedných z najmenších a najužitočnejších opeľovačov z ríše hmyzu - včielok.

Odborné prednášky o včelárstve a význame včiel Vám zabezpečí Včelársky ekologický spolok pod vedením pána Bizoňa a pána Hodošku. Prednášky sa budú konať v sobotu aj nedeľu o 13:30 hod. pri dobových včelínoch na Trenčianskom hrade.

Na dolnom nádvorí nájdete stánky plné voňavých a chutných včelárskych výrobkov.

Pre deti je pripravené divadelné predstavenie Včielka Meliska v podaní Mestského divadla Trenčín. Pri Jeremiášovej bašte spolu so včielkou a jej kamarátmi zažijú dobrodružstvo, pri ktorom budú riešiť záhadu Farebnej lúčky. Zoznámia sa aj s trúdom Tiborom, lúčnym koníkom Lukym, blchou Barborou a nebude chýbať ani starosta chrústov - motýľ Sebastián. S týmito kamarátmi si zaspievajú a naučia sa, prečo sú včielky v prírode také dôležité a ako sa k nim treba správať.

Časy predstavení:

  • Sobota 24.7.2021 o 12:30 a 16:00 hod.
  • Nedeľa 25.7.2021 o 12:30 hod.

__________________________________

Sprievodný program:
V južnom opevnení máte možnosť tento víkend stretnúť lukostrelcov zo skupiny Vinedi na podujatí "Lukostrelci na hrade". Ich jedinečný program si môžete pozrieť o 11:30, 14:30 a 16:30 hod.

V amfiteátri uvidíte aj sokoliarske predstavenia o 10:30, 13:30 a 15:30 hod. v podaní skupiny Aquila z Bojníc.

Radi by sme Vás upozornili, že vzhľadom na epidemiologické opatrenia vyplývajúce z COVID AUTOMATU, bude pri vstupe do areálu hradu potrebné uviesť telefonický alebo e-mailový kontakt.
Súčasne Vás chceme poprosiť, aby ste si pred vstupom na hrad vydezinfikovali ruky, dodržiavali prípadné potrebné rozostupy a chránili sa rúškom.

Tešíme sa na Vašu návštevu! :)