Na trenčianskej hradnej skale opäť vytryskla voda

Na trenčianskej hradnej skale opäť vytryskla voda

V piatok 2. júna trenčianska hradná skala po rokoch vydala vodu. Pričinili sa o to žiaci a pedagógovia Základnej umeleckej školy Karola Pádivého v Trenčíne, ktorí naštudovali nový pôvodný slovenský muzikál z pera Luda Kuruca. Príbeh lásky Omara a Fatimy má hlboký odkaz i pre dnešného človeka.
Viac ako osem stoviek divákov prišlo do amfiteátra Trenčianskeho hradu na premiéru muziálu Studňa lásky. „Máme za sebou deväť mesiacov tvrdej práce, počas, ktorých vznikalo toto dielo,“ uviedla před premiérou Eva Kulhánková, riaditeľka Základnej umeleckej školy Karola Pádivého v Trenčíne. Za projektom stojí aj Róbert Zemene, umelecký zástupca riaditeľku ZUŠ K. Pádivého v Trenčíne, ktorý je zároveň i autorom scenára. „Keď mi pred nejakým časom zavolal Ludo Kuruc a ponúkol mi na výber dva svoje muziály, povedal som mu, že chcem náš, trenčiansky,“ povedal R. Zemene. O niekoľko dní bola na svete notová partitúra. Texty piesní napísal Richard Bonde a režisérsku taktovku prevzala Janette Strhárska. Sedemdesiat účinkujúcich, veľký živý orchester, skvelé tanečné kreácie, prekrásne kostýmy, vynikajúco aranžované piesne a originálna kulisa trenčianskeho hradu boli zárukou pôsobivého umeleckého zážitku.
Na premiére muzikálu sa zúčastnilo viacero zástupcov trenčianskeho magistrátu, riaditeľov škôl, a pozvaných hostí. Trenčianske múzeum zastupoval riaditeľ Peter Martinisko. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška: „Som veľmi rád, že príbeh Omara a Fatimy sa opäť vracia tam kde vznikol“.
Po skončení predstavenia sa diváci dočkali aj malého bonusu. Znotované piesne z muzikálu predstavil skladateľ Ludo Kuruc a následne ich symbolicky uviedli do života pokropením vodou z hradnej studne. Neutíchajúci záverečný potlesk divkákov bol dôkazom toho, že predvedené dielo v nich zanechalo hlboký umelecký dojem. Pre tých, ktorí predstavenie nestihli, je pripravené druhé uvedenie, ktoré sa v hradnom amfiteátri uskutoční v sobotu 3. júna o 19. hodine.

Fotogaléria

37 fotografií