Na Trenčianskom hrade pribudla nová oddychová zóna - hradná knižnica

Pri prehliadke Trenčianskeho hradu majú návštevníci možnosť využiť aj nový oddychový kútik - hradnú knižnicu.

Hradná knižnica bola zriadená na prízemí v priestoroch kasárne ako jedno z ďalších miest v areáli hradu, ktoré poskytuje chvíľku na oddych a relax. Hradná knižnica obsahuje viac ako 500 knižných titulov, do ktorých je možné sa počas návštevy hradu začítať. Táto oddychová zóna je doplnená o sedacie vaky, ktoré poskytol jeden z najväčších predajcov nábytku Möbelix. V jej blízkosti je tiež detský kútik, ktorý môžu využívať rodičia s deťmi. Vznikol tak priestor pre príjemný oddych po prehliadke hradu, ktorý robí návštevu Trenčianskeho hradu ešte príjemnejšou.

"Prehliadka hradu môže byť pre rodiny s deťmi či seniorov fyzicky náročná, prípadne nie každý návštevník, ktorý príde na hrad spolu so skupinkou, chce vyjsť až na Matúšovu vežu. Pre tieto situácie sme pripravili oddychovú zónu, kde si každý návštevník môže v príjemnom prostredí oddýchnuť, dokonca s knihou v ruke, a stráviť tu neobmedzene dlhý čas. Prostredie budovy kasárne je vykurované, teda aj v zimných mesiacoch je tu príjemne teplo a sucho. V letných horúčavách je tu, naopak, príjemný chlad," dodáva správkyňa hradu Drahomíra Salihbegovič.


Hradnú kasáreň môžu využívať všetci návštevníci hradu, ktorí si zakúpili vstupenku na Malý alebo Veľký okruh. Priestory kasárne sú otvorené denne od 09:00 do 18:30, v zimnej sezóne do 16:30.

Fotogaléria

5 fotografií