Na Trenčiansky hrad aj s e-vstupenkou

Na Trenčiansky hrad aj s e-vstupenkou

Trenčianske múzeum v Trenčíne, ktoré je správcom Trenčianskeho hradu, sprístupnilo možnosť kúpy vstupenky na Trenčiansky hrad prostredníctvom internetu. Trenčiansky hrad sa tak stal jedným z prvých slovenských hradov, ktorý svoje brány návštevníkom otvára aj na základe e-vstupenky.

 „Zavedením e-vstupenky múzeum sleduje zvýšenie komfortu svojich návštevníkov. E-vstupenku možno zakúpiť prostredníctvom nástrojov internetového bankovníctva priamo z pohodlia domova alebo cez mobilný telefón. Medzi hlavné benefity e-vstupenky patrí vyhnutie sa dlhým radom pred hradnou pokladňou, záruka zvoleného termínu či možnosť darovania e-vstupenky ako darčeka,“ povedal Peter Martinisko.

 Pokyny ako si zakúpiť e-vstupenky sú zverejnené na webstránke www.muzeumtn.sk. Po zaplatení možno e-vstupenku vytlačiť alebo uložiť do smartfónu, podobne ako pri kúpe cestovných lístkov u niektorých dopravcov. Trenčianske múzeum v Trenčíne zavedením e-vstupenky reflektuje požiadavky svojich návštevníkov a zároveň prispieva k zážitku z návštevy Trenčianskeho hradu.

 Benefitom je aj možnosť zakúpiť si takzvaný „časový lístok“, teda vstup na prehliadku so sprievodcom o konkrétnom čase. Vďaka tejto kúpe predídete problémom s plnou kapacitou prehliadky a čakaním na novú prehliadku hradu.

 „Túto možnosť ocenia aj tí návštevníci, ktorí si doteraz nestíhali zakúpiť lístok na podujatie, ktoré bolo kapacitne obmedzené, prípadne nevedeli, či sú ešte vstupenky k dispozícii,“ dodala Milena Gugová, správkyňa Trenčianskeho hradu.

 E-vstupenku možno využiť na vstup do hradu v rámci všetkých prehliadkových okruhov a podujatí.