Pomáhame dobrej veci

Pomáhame dobrej veci

Suterénne priestory Katovho domu, prešli počas letných mesiacov úpravami a prestavbou, aby v stredu 6. septembra mohli oficiálne privítať prvých hostí novootvorenej kaviarne „Na ceste“. Trenčianske múzeum v Trenčíne ponúklo nevyužité priestory len za cenu energií, aby tak pomohlo dobrej veci.
Útulná kaviarnička v suterénnom priestore Katovho domu je chránenou dielňou, kde obsluhujú štyria ľudia s mentálnym hendikepom. Zriadil ju a prevádzkuje Rotary Club Trenčín Laugarício. Prezidentka klubu Hana Tisová uviedla, že tunajší čašníci pracujú pod dohľadom asistentiek a starajú sa o obsluhu, prípravu i samotné servírovanie nápojov.
Ak sa cestou na Trenčiansky hrad zastavíte v priestoroch Katovho domu určite neobíďte spomínanú kaviarničku, kde môžete ochutnať rôzne druhy kávy, bylinkových čajov, limonády, či dezertov alebo zmrzliny. Podľa Hany Tisovej otvoreniu kaviarne predchádzali stavebné úpravy priestorov, vodoinštalácie a maľovanie. Občianske združenie Rotary Club Trenčín Laugaricio sa s vedením Trenčianskeho múzea v Trenčíne, v ktorého správe sa Katov dom nachádza dohodlo na prenájme priestoru len za cenu energií. „Suterén Katovho domu bol nevyužitý, preto sme privítali iniciatívu Rotary Clubu na vytvorenie chránenej dielne a ponúkli sme im pomocnú ruku v podobe výhodných podmienok,“ povedal Peter Martinisko, riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne.
Kaviareň „Na ceste“ nachádzajúca sa v priestoroch Katovho domu na Matúšovej ulici v Trenčíne je otvorená okrem pondelka od 10.00 do 17.00 hod.

Na ceste