Popusti uzdu svojej múze a vyhraj v súťaži fotoaparát alebo tablet od TSK

 Popusti uzdu svojej múze a vyhraj v súťaži fotoaparát alebo tablet od TSK

Tvorivá súťaž, ktorú vyhlásil Trenčiansky samosprávny kraj začiatkom marca tohto roku, pokračuje zbieraním súťažných príspevkov. Ak ste svoje dielo ešte neposlali, čas máte do 13. mája 2018.

V rámci Európskeho roka kultúrneho dedičstva sa Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) rozhodol odmeniť umelcov, pre ktorých je naše dedičstvo skutočnou múzou. Do 13. mája má každý z nich možnosť zaslať na župný úrad svoj výtvor, ktorý tematicky korešponduje s kultúrnym dedičstvom nášho kraja. Do súťaže sa môže zapojiť jednotlivec, ale aj skupinka, ktorá spoločne vytvorí jedno dielo. Víťazným výtvorom sa môže stať napríklad fotografia, kresba, maľba, grafika, ale aj výšivka, báseň, pieseň alebo čokoľvek iné, čo bude niesť stopy kultúrneho dedičstva Trenčianskeho kraja. Nezabúdajte, že krásy nášho regiónu nájdete nielen na 11 hradoch a zámkoch, medzi ktoré patria aj také skvosty ako Trenčiansky hrad či Bojnický zámok, no tiež v prírode na turistike alebo pri potulkách rôznymi zaujímavými miestami trenčianskej župy.

Všetky súťažné diela budú zverejnené na facebookovej fanpage TSK. O víťazovi sa rozhodne hlasovaním prostredníctvom „like/páči sa mi to“. Autor výtvoru, ktorý získa najviac „páči sa mi to“ vyhráva fotoaparát s funkciou okamžitého vyvolania fotiek alebo tablet. Súčasťou hlavnej ceny sú aj voľné vstupenky na hrady a zámky v Trenčianskom kraji, do múzea a galérie v Trenčine a do Hvezdárne Partizánske.

Ak ste sa ešte nezapojili do súťaže s názvom Naše dedičstvo – naša múza, stále máte možnosť. Využite prvé teplé dni a vydajte sa objavovať kultúrne dedičstvo nášho regiónu. Pravidlá súťaže a všetky informácie nájdete na webovom sídle Trenčianskeho samosprávneho kraja.