Poznáme stotisíceho návštevníka

Poznáme stotisíceho návštevníka

Bránu Trenčianskeho hradu v sobotu 26.augusta popoludní prekročil stotisíci návštevník. Hoci mal pôvodne namierené do zlínskej ZOO, dlhší sobotný spánok rozhodol o tom, že si z Matúšovho hradu odnáša nevšedný titul.
Boris Petrikovič s rodinou pricestoval na Trenčiansky hrad z Nového Mesta nad Váhom. Teda po dvoch rokoch ostáva tento titul doma na Slovensku. Po minulé roky sa ním hrdili českí návštevníci. „Pôvodne sme sa chceli ísť pozrieť do ZOO v Lešnej, trošku sme si ráno pospali a tak sme sa rozhodli prísť sem na Trenčiansky hrad,“ povedal Boris Petrikovič, čerstvý držiteľ titulu stotisíci návštevník. Ako sa priznal pri preberaní ocenenia v hradnom amfiteátri, dominantu Trenčína navštívil už po druhýkrát.
Pán Petrikovič získal od Trenčianskeho múzea v Trenčíne pamätný list, ktorý mu priznáva tento titul. „Je príjemné odovzdávať takéto ocenenie, no na druhej strane je to i veľký záväzok voči našim návštevníkom, aby sme im poskytovali len kvalitné služby,“ povedal bezprostredne po odovzdaní ocenia Ľuboš Hamaj, z referátu marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea v Trenčíne.
Stotisíci návštevník prišiel na Trenčiansky hrad opäť o niečo skôr ako vlani. „Kým pred rokom sme vítali tohto návštevníka 30. augusta, v tomto roku to bolo o štyri dni skôr,“ dodáva Ľuboš Hamaj. Trenčiansky hrad opäť rastie vo svojej návštevnosti. Za prvý polrok sa návštevnosť medziročne zvýšila o viac ako osem percent.

Poznáme stotisíceho návštevníka

Fotogaléria

7 fotografií