Prednáška: O lese a nelese

Prednáška: O lese a nelese

Vážení návštevníci!

Vo štvrtok 17.3.2022 o 16:00 hod. sa v Kongregačnej sále Trenčianskeho múzea v Trenčíne uskutoční prvá prednáška v tomto roku pod názvom "O lese a nelese".

Cieľom prednášky bude poslucháčom priblížiť rozdiel medzi lesom a nelesom.

"To, že niekde rastú vedľa seba stromy, ešte vôbec nemusí znamenať, že je to les. Les je nesmierne pestré a komplikované spoločenstvo rôznorodých organizmov, prepojených vzťahmi a väzbami, na ktorých je závislé aj ľudstvo samotné. Tieto prírodné lesy boli v minulosti napriek tomu z veľkej časti pretvorené na zjednodušené a ochudobnené porasty, ktoré by sa často skôr dali nazvať poliami na drevo. Prales - pôvodný les, sa zachoval len v tých najnedostupnejších lokalitách. O tom, kde sú tieto úžasné miesta na Slovensku a v Európe, ako fungujú a čo sa dá zažiť pri ich skúmaní  porozprávam v prednáške. Samozrejme, reč bude aj o tom, ako by sa malo pristupovať k hospodárskym lesom, aby boli naozaj lesmi a nie poliami na drevo, a ako to všetko súvisí s klimatickou zmenou."

                                                                                                                      Mgr. Ondrej Kameniar

Prednášajúci: Mgr. Ondrej Kameniar

Vstup je zdarma.

--------------

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. č. 032/743 443 1-3, 34 alebo prostredníctvom e-mailu marketing@muzeumtn.sk.

Kapacita účastníkov prednášky je limitovaná na 70 osôb. O akýchkoľvek prípadných zmenách Vás budeme vopred informovať na tejto stránke a na sociálnej sieti Trenčianskeho múzea (Facebook). 

Opatrenia: Vstup do interiérov múzea je možný len s použitím respirátora FFP2.

---------------

Tešíme sa na Vašu účasť!