Suvenírová eurobankovka Alexandra Dubčeka

Suvenírová eurobankovka Alexandra Dubčeka

Aktualizácia k 20.12.2021

V pondelok 20.12.2021 otvára Trenčianske múzeum v Trenčíne svoju pobočku Župný dom. Podľa aktuálnej VYHLÁŠKY 306/2021 V. v. SR vydanej ÚVZSR, ktorá nadobudla účinnosť dňa 17.12.2021, Trenčianske múzeum v Trenčíne umožňuje vstup do priestorov pobočiek múzea iba osobám v režime OP (t.j. očkovaným a po prekovaní ochorenia Covid-19).

Vzhľadom na túto skutočnosť je od 20.12.2021 predaj suvenírovej bankovky možný pre osoby v režime OP aj bez emailovej objednávky. Pre osoby mimo režimu OP platí aj naďalej možnosť kúpy len na základe objednávky emailom (viď info nižšie). 

Záujemcovia si budú môcť vyzdvihnúť bankovku najneskôr vo štvrtok 23.12.2021, a potom až v novom roku v pondelok 3.1.2022. V termíne od 24.12.2022 do 2.1.2022 bude Župný dom ZATVORENÝ.

-------------------------------

Aktualizácia k 14.12.2021

S radosťou Vám oznamujeme, že predaj suvenírovej bankovky s portrétom Alexandra Dubčeka cez výdajné okienko v Župnom dome je od dnešného dňa opäť spustený!
Predaj je možný len na základe objednávky prostredníctvom emailu marketing@muzeutn.sk.
Prosíme o dodržanie postupu:
1. Do mailu, prosím, uveďte počet kusov a Vaše meno.
2. Suvenírové bankovky si môžete vyzdvihnúť nasledujúci deň (počas pracovných dní) v čase od 9:00 do 16:00 hod.
3. Platba je možná len v hotovosti.
Ďakujeme za pochopenie.

-------------------------------

Aktualizácia k 29.11.2021

Je nám ľúto, ale z personálnych dôvodov je predaj suvenírovej bankovky A. Dubček cez výdajné okienko dočasne pozastavený. O zmene a opätovnom začiatku predaja Vás budeme informovať. 

Ďakujeme za pochopenie.

----------------------------------

Aktualizácia k 26.11.2021

Keďže je Trenčianske múzeum od 25.11.2021 až do odvolania ZATVORENÉ (na základe Uznesenia vlády SR č. 695), rozhodli sme sa, že umožníme predaj suvenírovej eurobankovky s portrétom Alexandra Dubčeka na základe objednávky prostredníctvom emailu.
Objednávky nám, prosím, posielajte na marketing@muzeumtn.sk. Suvenírové bankovky si budete môcť vyzdvihnúť nasledujúci deň počas pracovných dní v čase od 9:00 do 16:00 hod. na vrátnici Župného domu, ktorá bude plniť funkciu výdajného miesta.
Ďakujeme za pochopenie.
----------------------------------

Pri príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka začína Trenčianske múzeum v Trenčíne predaj zberateľskej suvenírovej eurobankovky "Alexander Dubček".

Bankovka s portrétom Alexandra Dubčeka na prednej strane a s vyobrazením jeho rodného domu v Uhrovci na zadnej strane je vyrobená v limitovanom náklade 5000 ks. Je vytlačená na 100% bavlnenom papieri, ktorý sa používa pri výrobe skutočných bankoviek a obsahuje ochranné prvky ako sú napríklad UV ochranné prvky + aktívny atrament, negatívny a pozitívny mikrotext, razba metalickou fóliou, ochranný prúžok a pod. Každá bankovka je unikátna - s vlastným výrobným číslom a rokom vydania. Autorom vizualizácie motívu bankovky Alexander Dubček je akademický maliar Rudolf Cigánik.

Suvenírové eurobankovky vyrobila spoločnosť Royal Joh. Enschedé v Holandskom meste Haarlem, ktorá tlačí aj pravé eurobankovky, známky a iné ceniny. 

Suvenírovú bankovku Alexander Dubček uviedla spol. Memoeuro do predaja už v auguste 2021. Predaj prostredníctvom Trenčianskeho múzea v Trenčíne sa začína 24. novembra 2021.

Miesta predaja:

  • Župný dom na Mierovom námestí v Trenčíne
    • otváracie hodiny: pondelok - piatok od 9:00 do 16:30 hod.,
  • Rodný dom Ľ. Štúra a A. Dubčeka v Uhrovci
    • otváracie hodiny: pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod.

Cena: 3 €/ks.

Predaj eurobankoviek bude výlučne priamy, t.j. bankovka sa nebude dať poslať poštou, či na dobierku.

Veríme, že touto bankovkou potešíme nielen zberateľov a nadšencov z oblasti numizmatiky, turistov a návštevníkov, ale najmä priaznivcov významnej osobnosti, akou Alexander Dubček nepochybne bol.