Trenčiansky hrad ožíva pracovným ruchom

Trenčiansky hrad ožíva pracovným ruchom

Viac ako desiatka mladých ľudí z dvoch stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja začala v rámci praktického vyučovania zveľaďovať areál Trenčianskeho hradu. Táto spolupráca vychádza z memoranda uzatvoreného medzi múzeom a strednými školami 10.marca tohoto roku.
Študenti Strednej odbornej školy stavebnej Emila Belluša v Trenčíne začali s výmenou starých, poškodených lavičiek v amfiteátri hradu. V rámci prác boli kompletne odstránené drevené sedacie časti lavičiek. V týchto dňoch študenti realizujú protikorózny náter kovových segmentov lavičiek. Nasledovať bude montáž nových drevených častí. „Ak bude vhodné počasie, chceme práce na amfiteátri ukončiť už na konci mája," hovorí Ľuboš Hamaj z referátu marketingu Trenčianskeho múzea. Amfiteáter bude v tejto sezóne dejiskom niekoľkých veľkých podujatí, z ktorých možno spomenúť „Trenčianske hradovánky", koncerty Kataríny Knechtovej, skupiny Gladiator či jesenný „Festival dobových chutí". „Chceme požiadať návštevníkov o ohľaduplnosť a zhovievavosť, keďže práce prebiehajú za plnej prevádzky hradu," uviedol Ľuboš Hamaj.
Starostlivosť o zeleň zabezpečujú študenti Strednej odbornej školy Pruské v spolupráci s prcovníkmi Oddelenia prevádzky a správy budov Trenčianskeho múzea. Aktuálne prebieha prvé tohtosezónne kosenie a zber trávy. Hrad je charakteristický svojou členitosťou a preto práca s mechanizmami je pomerne náročná, čo umožuje študentom naučiť sa ovládať stroj i v ťažšie dostupnom teréne.
Trenčianske múzeum v Trenčíne chce i týmto spôsobom napomôcť nadobúdaniu zručností študentov a rozvoju stredného odborného školstva v regióne.

Fotogaléria

7 fotografií