Trenčiansky hrad získal „Certifikát výnimočnosti“

Trenčiansky hrad získal „Certifikát výnimočnosti“

Trenčiansky hrad, ktorý je v správe Trenčianskeho múzea v Trenčíne získal Certifikát výnimočnosti od spoločnosti TripAdvisor® za rok 2017. Toto ocenenie sa udeľuje už siedmy rok ako uznanie zariadeniam z oblasti cestovného ruchu, ktoré za uplynulý rok dlhodobo dostávali pozitívne recenzie od cestovateľov na tomto webovom portáli.
Certifikát výnimočnosti zohľadňuje kvalitu, množstvo a aktuálnosť recenzií, ktoré odoslali cestovatelia na TripAdvisore v priebehu ostatných dvanástich mesiacov. Medzi zariadenia ocenené Certifikátom výnimočnosti patria ubytovania, reštaurácie a atrakcie všetkých veľkostí, ktoré nepretržite poskytujú kvalitné služby pre zákazníkov.  „Toto uznanie nám umožňuje verejne oceniť zariadenia, ktoré aktívne komunikujú so zákazníkmi a na základe spätnej väzby pomáha cestovateľom rozpoznať a s dôverou si rezervovať dokonalý výlet,“ hovorí Heather Leismanová, viceprezidentka pre oblasť priemyselného marketingu spoločnosti TripAdvisor.
TripAdvisor je najväčší cestovateľský portál na svete. S viac než päťsto miliónmi recenzií a názorov, ktoré pokrývajú najväčší svetový katalóg cestovateľských profilov na svete – vyše sedem miliónov ubytovaní, leteckých spoločností, atrakcií a reštaurácií – poskytuje TripAdvisor cestovateľom kombinované vedomosti veľkého množstva návštevníkov a pomáha im rozhodnúť sa, kde sa ubytovať, ako letieť, čo robiť a kde sa stravovať.
Pre Trenčianske múzeum je udelenie certifikátu ocenením a záväzkom zároveň. „Momentálne prichádzame do obdobia, kedy sú pred nami veľké stavebné projekty na obnove hradu, preto nás teší, že naši návštevníci nám prejavujú svoju priazeň, zároveň nás táto skutočnosť zaväzuje, aby sme všetky plánované projekty doviedli do úspešného konca,“ pripomína Peter Martinisko, riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne. V tomto roku sa začne s realizáciou projektu sprístupnenia južného opevnenia hradu, posledné prípravné práce prebiehajú na projekte rekonštrukcie administratívnej budovy (tzv. skleníka) na dolnom nádvorí hradu a návštevníci sa môžu tešiť aj na postupné obnovenie všetkých hradných expozícií. „V horizonte piatich rokov chceme zmodernizovať všetky expozície v priestoroch hradu, prvou z nich bude návštevnícky najobľúbenejšia Matúšova veža, ktorá sa obnovy expozície dočká už v tomto roku,“ prezrádza Lenka Heseková, poverená správou Trenčianskeho hradu.
Trenčiansky hrad je obľúbenou turistickou destináciou na strednom Považí. Ročne prejde jeho bránami viac ako 120 tisíc návštevníkov. Hrad aktuálne ponúka dva prehliadkové okruhy s expozíciami i krátkodobými výstavami. Počas leta si môžu návštevníci pozrieť výstavy „Valaská kolonozácia“ a „Erbové beštie“, alebo zabaviť sa na vystúpeniach sokoliarov. Hrad je otvorený denne od 9. do 19. hodiny.

Trenčiansky hrad