Uskutočnili sme predvianočnú večeru pre deti z detského domova

Uskutočnili sme predvianočnú večeru pre deti z detského domova

V utorok 12. decembra 2017 sa na Trenčianskom hrade v Delovej bašte stretlo takmer 100 návštevníkov.  Dôvod bol jednoduchý – pre deti z Detského domova Lastovička i z profesionálnych rodín z Trenčianskeho kraja sme zorganizovali  predvianočnú slávnostnú večeru.

Úvodom sa riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne, Mgr. Peter Martinisko, prihovoril deťom, na čo nasledovala večera v príjemnej atmosfére historickej bašty. Od 18:30 prebiehal bohatý kultúrny program, počas ktorého si mohli diváci vychutnať 15 umeleckých vystúpení rôznych druhov a talentov detí z trenčianskej Súkromnej základnej umeleckej školy Novomeského 11 – od recitácie, spevu, tanca, hry na gitare a flaute až po hrané divadielko.

„Keď sme prišli na večeru, veľmi sa nám páčili hradné priestory, výzdoba a výhľad na mesto a okolie.  Ďakujeme vám za pekný večer,“ zdôverili sa deti z detského domova. Ako poďakovanie priniesli slamené dekorácie a venček.

Ku koncu programu si všetky deti na rozlúčku zaspievali spoločnú vianočnú koledu a na záver si odniesli mikulášsky balíček plný sladkostí. Spoločne dúfame, že sa z podujatia stane tradícia a už teraz sa tešíme, ako k nám deti zavítajú opäť o rok, prípadne skôr.

Ďakujeme reštaurácií Lavante v Dubnici nad Váhom za chutnú večeru aj sladké balíčky a SZUŠ Novomeského 11 Trenčín, za krásny kultúrny program plný pohybu a umenia.

Fotogaléria

6 fotografií