Vernisáž výstavy v Podjavorinskom múzeu v Novom Meste nad Váhom

Vážení návštevníci,
srdečne vás pozývame na vernisáž výstavy Biblické príbehy na poštových známkach – Zo súkromnej zbierky Jochanana Schwarza, ktorá sa uskutoční dňa 15.6.2023 o 17:00 hod. vo výstavných priestoroch Podjavorinského múzea v Novom Meste nad Váhom. Výstava je pre verejnosť prístupná od 15.6.2023 do 8.9.2023.
Trenčianske múzeum v Trenčíne Vám pri príležitosti konania tretieho ročníku Festivalu židovskej kultúry predstavuje unikátnu výstavu poštových známok s biblickými motívmi.
Základom výstavy je rozsiahla zbierka izraelského zberateľa a fotografa, Jochanana Schwarza. Výber z tejto bohatej kolekcie, sprístupnený prostredníctvom reprodukcií, bude doplnený o niekoľko tematicky príbuzných originálov známok (aj vo forme celých tlačových listov) láskavo zapožičaných z Poštového múzea v Banskej Bystrici.
Kolekcia Jochanana Schwarza bola v minulosti prezentovaná na medzinárodných súťažiach zberateľov známok poriadaných v Jeruzaleme a získala viacero významných ocenení. Niektoré jej časti boli použité ako výukové materiály pre izraelských študentov a stali sa zdrojom informácii pre akademikov.
                                                              
                      
Tešíme sa na vašu návštevu!