Výstava: Spolu v živote i v umení

Výstava: Spolu v živote i v umení

Vážení návštevníci,

s hrdosťou dňa 10.6.2022 otvoríme výstavu slovenských autorov Jarmily Dicovej Ondrejkovej a Nika Dica s názvom "Spolu v živote i v umení". 

Výstava predstavuje výber z tvorby manželov, ktorí popri Bratislave pôsobia aj v Brunovciach pri Trenčíne, kde vybudovali pozoruhodnú vlastnú galériu. Obaja umelci sa kultúrnej verejnosti prezentujú dlhoročnou umeleckou aj  výstavnou činnosťou. Počas svojej desaťročia trvajúcej výtvarnej aktivity vytvorili mnoho umeleckých diel -  malieb, tapisérií, grafík, ilustrácií, ale známi sú aj svojou monumentálnou tvorbou pre architektúru po celom Slovensku – keramickými realizáciami na vonkajších stenách budov. 

Výstava pri príležitosti ich nedávnych životných jubileí na Trenčianskom hrade predstavuje nemenej významnú  komornú maliarsku a ilustrátorskú tvorbu umelcov. Svoju dlhoročnú celoživotnú tvorbu  prezentujú aj v dvoch  rozsiahlych monografických publikáciách, ktoré autori nedávno vydali a ktoré sa nachádzajú aj medzi vystavenými dielami na Trenčianskom hrade.

    

Všetkých srdečne pozývame na vernisáž, ktorá sa uskutoční 10.6.2022 o 17:00 hod.  v kasárni na Trenčianskom hrade. 

    

Tešíme sa na vašu návštevu.