Čerti na Trenčianskom hrade

Čerti na Trenčianskom hrade

Termín: 3.11.2018, 16:00

Ak obľubujete tajomno a radi sa bojíte, túto čertovsky dobrú akciu nesmiete zmeškať!
Budete mať možnosť netradične spoznávať tajomné zákutia Trenčianskeho hradu. V rámci strašidelnej večernej prechádzky s pekelnými tvormi zo skupiny KRAMPUS zaručene nabehnú zimomriavky aj vám!
Už túto sobotu 3.novembra 2018 sa na Trenčianskom hrade môžete báť. A to dokonca veľmi.... Ak si teda chcete vyskúšať svoju odvahu a zistiť ako veľmi sa viete vystrašiť v tmavých zákutiach hradu a jeho nádvoria, pozývame Vás na akciu, pri ktorej Vám zaručene nabehnú aj zimomriavky. V rámci strašidelnej večernej prechádzky s pekelnými tvormi zo skupiny KRAMPUS budú mať návštevníci možnosť na základe mapky, ktorú obdržia pri kúpe vstupenky, spoznávať nielen tajomné zákutia Trenčianskeho hradu, ale aj hranice svojej odvahy. Vystúpenia čertov z „umeleckej“ skupiny „Krampus – Diablovo semeno“ charakterizujú okrem dokonale a realisticky vypracovaných desivých masiek a kostýmov, i strhujúca show a exhibícia, ktorá je z ich vystúpeniami na verejnosti vždy spojená.


Tradícia pochodu čertov vznikla v rakúskych Alpách. Čerti raz do roka schádzajú z hôr do údolí potrestať vinníkov. Rozšírila sa do Nemecka, Maďarska, Slovinska,Talianska, Chorvátska i Česka. Takéto podujatie sa zatiaľ na Slovensku v minulosti konalo iba pár krát, no má stáročnú tradíciu v krajinách Európy a je všade bohato navštevované.

Veríme, že podujatie si nájde svojich priaznivcov, hlavne medzi mladými ľuďmi a pritiahne na Trenčiansky hrad ďalších nových návštevníkov, ktorí môžu týmto netradičným spôsobom počas jesenných prázdnin spoznávať históriu a fakty z našej minulosti.

Tešíme sa na vás 3. novembra od 16:00 do 20:00 (posledný vstup na hrad o 19:15).

Tak príďte ukázať svoju odvahu.... alebo „Kto sa bojí, nech nejde na hrad!"
Vstupné:
Deti 4€
Dospelí 6€
UPOZORNENIE:
Podujatie nie je vhodné pre deti do 12 rokov!

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Zabezpečuje

Trenčianske múzeum v Trenčíne

Organizátor

Trenčianske múzeum v Trenčíne