Draci a drakobijci

Draci a drakobijci

Termín: od 6.6.2015 do 2.9.2015

Hovorili vám v detstve, že draci sú bájne príšery, ktoré je možné stretnúť len v rozprávkach? Presvedčte sa o opaku. Toto leto (od 6. júna do 2. septembra) v podzemných priestoroch delovej bašty Trenčianskeho hradu ožijú časy dávno minulé.

Výstava mýtických zvierat z povestí, rozprávok a ľudových príbehov rôznych kultúr sveta. Kolekcia  drakov v životnej veľkosti verne zobrazuje ich anatómiu. Tešiť sa môžete na dračiu matku, ktorá si chráni svoje hniezdo, kde sedela na vajciach. Letiacich drakov alebo aj malú poletuchu, či baziliška.  V podzemných priestoroch delovej bašty stretnete aj štyroch drakobijcov. Ich pôsobivé zbrane, ktoré používali pri love budia rešpekt. Dojem dračej jaskyne dotvárajú špeciálne zvukové efekty.

Exponáty vznikali na základe štúdia rôznych historických prameňov. Autorom modelov je výtvarník Aleš Drašnár z Českej republiky, ktorý sa tvorbe drakov venuje viac ako dvadsať rokov.

Výstava bude otvorená pre návštevníkov hradu denne od 9.30 do 17.30.

Vstupné na výstavu je súčasťou vstupu na dolné nádvorie Trenčianskeho hradu. Návštevníci si tak v cene 2,50 € pre dospelú osobu a 1,50 € pre deti budú môcť pozrieť nie len výstavu „Draci a drakobijci“, ale napríklad aj vystúpenia sokoliarov alebo dobový tábor s atrakciami pre deti aj dospelých.

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Zabezpečuje

Trenčianske múzeum v Trenčíne