História, ktorá nás spája

História, ktorá nás spája

Termín: od 24.7.2019 do 8.8.2019

Trenčiansky región a jeho český sused, Zlínsky kraj, ponúka mnoho atraktivít. Ako by to vyzeralo, keby sa zjednotili do uceleného "turistického balíčka"? To prezradí výstava s názvom História, ktorá nás spája.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región spolu s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy vytvorili unikátny projekt, ktorý ponúka turistom nahliadnuť do kultúrno-historickej siete slávnych, ale naopak i prachom zapadnutých pamiatok. Mohyla generála M. R. Štefánika či Zámok v Kroměříži sú každému notoricky známe stavby, ale čo také kaštiele v Klátovej Novej Vsi alebo Veterný Mlyn v českej obci Velké Těšany? Výstava spája grafické exponáty lákavých objektov, ktoré sa nachádzajú na území dvoch susediacich regiónov - Trenčianskeho a Zlínskeho. Pútavé snímky historických monumentov si môžu návštevníci prehliadnuť na Trenčianskom hrade v priestoroch Barborinho paláca od 24. júla do 8. augusta 2019. Vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu 24. júla 2019 o 14.00 h. Atmosféru s nádychom histórie dotvorí vokálna skupina VOX s hudobným doprovodom členov dobového zoskupenia Musica Poetica. Všetci sú srdečne pozvaní.

Výstava je realizovaná v rámci medzinárodného projektu "Kultúrne a historické dedičstvo ako základný atribút národného povedomia". Kód projektu: 304021C926, OP: Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika 2014-2020

Fotogaléria

15 fotografií