Kráľovstvo svetlonosov

Termín: od 21.10.2023, 12:00 do 21.10.2023, 17:00

POĎ NA HRAD A ZAŽI PRAVÚ JESEŇ!

Jeseň, pani bohatá, zdobí stromy do zlata. Aj vy milujete obdobie, keď sa príroda naokolo a s ňou aj Trenčiansky hrad ponorí do farieb jesene?

Ak áno, poďte s nami v sobotu 21. októbra vytvoriť kráľovstvo svetlonosov a vychutnať si čarovnú jesennú atmosféru na Trenčianskom hrade. Okrem spoznávania histórie v rámci hradných okruhov sme pre vás prichystali milé jesenné aktivity pre celú rodinu. V hlavnej úlohe budú tentokrát tekvice, z ktorých si môžete spolu s vašimi deťmi vyrobiť originálneho svetlonosa-maskota jesene, ktorý bude mať tú česť strážiť a zdobiť Trenčiansky hrad.

Spoločne si tiež vytvoríme strom prianí a budeme spoznávať krásnu prírodu na hrade prostredníctvom pracovných listov. Pre najmenších sme pripravili jesenné omaľovánky a tiež malé prekvapenie pre všetky usilovné deti.

Počet tekvíc je limitovaný, preto neváhajte a príďte si vybrať tú svoju čo najskôr, prípadne si môžete priniesť aj vlastnú.

Tekvičky začneme vyrezávať od 12:00 a všetky potrebné pomôcky na vyrezávanie vám radi požičiame. Kúzelnú atmosféru podčiarkne maľovanie na tvár, ktorým sa vaše deti môžu dať počas celého podujatia skrášliť.

Vstup na podujatie je v rámci hradných okruhov.

Tešíme sa na Vás!

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Organizátor

Trenčianske múzeum v Trenčíne