Kúpeľ večnej mladosti - Príbeh ožíva

Termín: 15.8.2015, 21:00 Termíny prehliadok: 21:00, 21:20, 21:40, 22:00

Od 1. júna sa na prízemí kaštieľa nachádza „Kúpeľ večnej mladosti“. Umelecké spracovanie príbehu grófky Alžbety Báthory je formou statických divadelných scén. Scény sú tvorené maľovaným pozadím, pred ktorým sú umiestnené figuríny znázorňujúce doby dávno minulé. V rámci nočnej prehliadky „Príbeh ožíva“ chceme vdýchnuť statickým divadelným scénam  život. Figuríny preto nahradia živí herci.

Počas prehliadky si budú môcť návštevníci prezrieť aj priestory, ktoré neboli pre verejnosť už desiatky rokov bežne sprístupnené. Navštívia pivničné priestory, prejdú si časť expozície pri večernom osvetlení, samozrejme prežijú na vlastnej koži príbeh „Kúpeľa večnej mladosti“ a na záver sa môžu tešiť na výnimočnú bodku v podobe ohňovej show.

Prvý príbeh začne symbolicky 15. augusta, keď bude v obci prebiehať už tradičné podujatie „Bathoryčkina kvapka krvi“. Ďalší termín predstavenia bude 22. augusta, obe predstavenia začínajú o 21:00 hodine. Napriek tomu, že sa jedná o humorné spracovanie príbehu, bude sa v priestoroch kaštieľa aj strašiť. Podujatie preto neodporúčame pre deti mladšie ako 10 rokov.

Miesto konania

Draškovičovský kaštieľ v Čachticiach

Zabezpečuje

Trenčianske múzeum v Trenčíne

Organizátor

Sokoliarska skupina Hieraaëtus z Bojníc, o.z.