"Ladovská zima" - výstava tvorby Josefa Ladu

"Ladovská zima" - výstava tvorby Josefa Ladu

Termín: od 7.12.2023, 17:00 do 2.4.2024, 16:00

Výstava je venovaná tvorbe jedného z najvýznamnejších českých umelcov, ktorým je ilustrátor, maliar, karikaturista a spisovateľ Josef Lada. Jeho jedinečné maľby, ktoré milujú deti aj dospelí, zobrazujú krásu jednoduchého života a symbolizujú teplo domova, sa pre mnohých stali súčasťou Vianoc a tiež detstva.

Okrem autorových obrazov so zimnou  a vianočnou tematikou na nej môžete vidieť aj  ilustrácie  k svetoznámemu dielu Jaroslava Haška - "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války". Atmosféru naviac podčiarkne scéna z obľúbeného filmu “Dobrý voják Švejk“. Tiež sa môžete tešiť na kostýmy z rozprávky "Hrátky s čertem“, ktoré tiež autor navrhoval. Súčasťou výstavy je aj čitateľský a tvorivý kútik pre deti, ktoré si výstavu rovnako ako aj dospelí, určite zamilujú.

Výstava sa nachádza v budove kasárne na 2. poschodí, ktorá je otvorená denne v čase od 9:00 do 16:15. Vstup na výstavu je v rámci hradných okruhov. Upozornenie: Vstupenku na Malý hradný okruh bez sprievodcu je možne zakúpiť v pokladni do 15:30.

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Organizátor

Trenčianske múzeum v Trenčíne