Malebné putovanie dolu Váhom

Malebné putovanie dolu Váhom

Termín: od 19.6.2015 do 9.8.2015 Vernisáž 19.6. o 15.30 hod.

Trenčianske múzeum v Trenčíne pripravilo pre svojich návštevníkov počas letnej sezóny atraktívnu výstavu pod názvom "Malebné putovanie dolu Váhom". Na historických pohľadniciach budete môcť vidieť zmeny krajiny, hradov, miest, ale aj obcí v okolí rieky Váh za ostatných viac ako sto rokov.

Bohaté zbierky Trenčianskeho múzea sú doplnené o unikáty súkromných zberateľov. Zväčšeniny a reprodukcie originálov od Považského Podhradia, cez Púchov, Ilavu, Dubnicu, Trenčianske Teplice, Trenčín, až po okolie Nového Mesta nad Váhom z rokov 1897 až po tridsiate roky dvadsiateho storočia môžete obdivovať od 19.6. do 9.8 v priestoroch výstavnej siene Trenčianskeho múzea, Župný dom.

Pre vopred objednané skupiny pripravila kurátorka výstavy, historička Jana Karlíková, prezentáciu pod názvom "Prechádzsky starým Trenčínom". Pre záujemcov sú takto lákavou formou pripravené informácie z histórie čerešňového sadu, lesoparku Brezina ako aj samostatná pohľadnicová tvorba fotografky Márie Urbasiówny - Holoubkovej.

Miesto konania

Trenčianske múzeum v Trenčíne, Župný dom