NEBO, PEKLO, KRAMPUS

NEBO, PEKLO, KRAMPUS

Termín: od 12.11.2022, 16:00 do 12.11.2022, 20:00

Tajomný hrad plný tmavých zákutí, z ktorých na vás znenazdajky vyhúkne strašidelný krampusák či krampusácka čarodejnica. Že čerti sú len pre malé deti a že sú to len masky a vy sa nebojíte? Poďte to dokázať!

Príďte sa strašidelne zabaviť na Trenčiansky hrad s čertovsky dobrou spoločnosťou! Zvedavosť, napätie, strach, údiv, ale aj smiech, uvoľnenie a fantastický zážitok sme si pre tentokrát pre vás pripravili spolu so skupinou ELIGOR KRAMPUS, ktorá nás príde potešiť a postrašiť až z Mladej Boleslavy.
      
Čakajú na vás špeciálne úpravené zákutia hradu, v ktorých na vás budú čakať krampusáci a krampusácke čarodejnice-čerti vo fantastických maskách, ktorí navodia na hrade dokonale pekelnú a hrôzostrašnú atmosféru.
    
Krampus je Alpské strašidlo, ktoré sa objavuje predovšetkým okolo Adventu. Je to staroveká tradícia, ktorá vznikla v rakúskych Alpách odkiaľ sa postupne rozšírila do celého Rakúska a postupne aj do okolitých štátov – Nemecka, Slovinska, Maďarska, severného Talianska, Chorvátska, ale aj už do Českej a Slovenskej republiky. Meno Krampus vzniklo z rakúskeho KRAMPAS – niečo neživé. Každý Krampus by mal mať okolo pása pripevnený kravský zvon, ktorý by mal visieť skoro až ku kolenám, mal by mať kravský chvost, vŕbové prútie na šľahanie, niekedy aj reťaz. Na chrbte by mal mať nosič, do ktorého dával podľa povesti neposlušné deti. U nás ich poznáme skôr pod názvom čerti. Vznik čertov je popísaný v Biblii takto „Vďaka svojej rebélii voči Bohu bol z neba zvrhnutý Lucifer a s ním aj tretina anjelov.“ Takže dnešní démoni, diabli, satanáši, čerti a samotný Satan a Diabol spadajú do jednej z kategórií anjelov, teda dnes už padlých anjelov.
     
A aby sme len nestrašili, záver prehliadky bude v znamení dobra, svetla a lásky, kedy na vás budú čakať anjeli priamo z neba. Pretože dobro vždy víťazí nad zlom, a nebude tomu inak ani tentokrát.
Nenechajte si tento jedinečný zážitok ujsť!
     
Všetci tí, ktorí sa radi bojíte a milujte adrenalín a dobrú zábavu, ste u nás v tento deň vítaní! Poďte s nami na púť hradom plnom nielen desivých démonov a čertov, ale aj láskavých anjelov a symbolicky odoženieme spolu všetkých zlých démonov. Vidíme sa v sobotu, 12.novembra 2022 na Trenčianskom hrade.
   
Podujatie „NEBO, PEKLO, KRAMPUS“ začína o 16:00 a trvá do 20:00. Počas tejto doby môžete voľne prechádzať hradom a objavovať jeho strašidelné zákutia. Podujatie je bez sprievodcu. Vstup je v čase od 16:00 do 19:15.
    
    
Ceny vstupeniek:
Dospelí: 12 €
Študenti do 26 rokov: 8 €
Dôchodcovia: 8 €
ŤZP, ŤZP-S: 3 €
    
Lístky v predaji na pokladni Trenčianskeho hradu, alebo ONLINE.

     
Fotografovanie počas podujatia je povolené, s krampusáckymi strašidlami sa dokonca môžete odfotografovať. Je však prísne zakázané chytať ich za kostýmy a masky, či akýmkoľvek iným spôsobom narušiť ich vizuálnu stránku.
      
    
UPOZORNENIE: podujatie nie je vhodné pre deti do 12 rokov. 
       
     

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Zabezpečuje

Trenčianske múzeum v Trenčíne so skupinou ELIGOR KRAMPUS