Noc múzeí a galérií

Noc múzeí a galérií

Termín: od 20.5.2017 do 20.5.2017

Trenčianske múzeum v Trenčíne pozýva svojich návštevníkov na podujatie Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční v sobotu 20. mája 2017. S jednou vstupenkou môžete navštíviť Župný dom, Katov dom, Karner sv. Michala a vo večerných hodinách i Trenčiansky hrad.
Trenčianske múzeum sa pravidelne zapája do tohto celoeurópskeho podujatia, ktorého cieľom je priblížiť pamäťové a kultúrne inštitúcie širšiemu publiku návštevníkov. V Trenčíne sa popri Trenčianskom múzeu a jeho expozíciach do podujatia zapája i Galéria Miloša Alexandra Bazovského, Mestská veža a Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého.
Návštevníci môžu za 1 Euro
navštíviť priestory Župného domu s expozíciou „Z histórie a kultúry slobodného kráľovského mesta Trenčín“, ktorá obsahuje prírodovedné, historické, archeologické a tiež národopisné exponáty, Katov dom s expozíciou „Zo starého Trenčína“, Karner svätého Michala, kde nájdu  expozíciu z dejín karnera a sakrálneho umenia od obdobia gotiky až po barok.
Po 18. hodine bude sprístupnený za 1 Euro aj Trenčiansky hrad. Sprístupnený bude dolný hrad, kasáreň, hladomorňa, horné poschodie Ľudovítovho paláca, Matúšova veža, rotunda a lapidárium. O 21. hodine sa začne nočný beh Trenčínom, "NIGHT RUN TRENČÍN". Štart a cieľ behu bude Trenčianskom hrade. Preteky sú určené všetkým vekovým kategóriám, beží sa aj v historickom centre mesta.

Upozorňujeme návštevníkov, že do 18.00 hod. je vstup do priestorov Trenčianskeho hradu spoplatnený podľa platného cenníka.

Do podujatia sa premiérovo zapájajú aj expozície Trenčianskeho múzea mimo krajského mesta. Kúria Ambrovec v Beckove bude pre verejnosť otvorená od 9.00. do 22.00 hod. Pre návštevníkov je pripravená prehliadka expozícií pri netradičnom osvetlení umocnená vôňou byliniek. Návštevníkov počas Noci múzeí a galérií premiérovo privíta aj čachtický Draškovičov kaštieľ. Popri prehliadke expozícií čaká na návštevníkov, aj malá výstava dobových zbraní. Obe spomínané expozície sú pre verejnosť otvorené bezplatne.

Noc múzeí a galérií 2017

Miesto konania

Trenčiansky hrad, Župný dom, Katov dom, Karner sv. Michala

Organizátor

Trenčianske múzeum v Trenčíne