POVOLANÍM KAT

POVOLANÍM KAT

Termín: od 21.7.2023, 18:00 do 22.7.2023, 22:45


AKTUALIZOVANÉ ÚDAJE: POZOR,NA PIATOK, 21.7.2023 AJ NA SOBOTU 22.7.2023 SÚ VŠETKY PREHLIADKY VYPREDANÉ! 
TEŠÍME SA NA VÁS V AUGUSTOVOM TERMÍNE PODUJATIA (25.8. A 26.8.2023). LÍSTKY SÚ UŽ V PREDAJI.

ĎAKUJEME! 


Poď na hrad, majster kat Ťa volá!

Nočné prehliadky hradu budú tento rok v znamení Majstra Kata a to nie jedného! Celé generácie katov a ich rodín žili, mučili, popravovali a nakoniec sami umierali pod Trenčiansky hradom. Aké bolo ich remeslo, život a osud? Nielen to sa dozviete na nočných prehliadkach hradu, ktoré budú v divadelnom podaní Mestského divadla Považská Bystrica. Humor, napätie, zimomriavky a skvelý divadelný zážitok  je tu pre Vás.  V piatok 21.7.2023 a v sobotu 22.7.2023 bude svoj osud rozprávať kat Jakub, ktorého osud bude spečatený ohňom a smrťou vo famóznej ohňovej show pod vežou. Ani mocní kati neunikli smrtke a sami nakoniec končili v jej rukách… Buďte pri tom a zažite unikátnu show na nočných prehliadkach hradu. 

námet a scenár: Martin Lančarič
úprava scenára a réžia: Oľga Banincová

Lístky sú už v predaji, ich počet je limitovaný!!!!

Nočné prehliadky už neodmysliteľne patria k letnej sezóne na Trenčianskom hrade. Tá tohtoročná nám vyrozpráva napínavý  príbeh o tom, aký život viedli majstri katovského remesla.  Boli kati len bezcitní vykonávatelia svojho remesla? Alebo presne takí istí ľudia ako my, ktorí však museli bojovať so svojím ťažkým osudom? Na Trenčianskom hrade opäť ožije minulosť a vy môžete byť pri tom!

Príďte zažiť unikátnu nočnú divadelnú prehliadku v podaní Mestského divadla Považská Bystrica plnú vzrušenia, emócií, ale aj dávky strachu.  15 divadelných hercov Vás prevedie hradom a odohrá v ňom scénické výjavy zo života katov,, ktorí slúžili trenčianskym hradným pánom.

Spolu s hraným príbehom prejdete v sprievode potomkov kata areálom hradu a na svojej púti stretnete živé aj už dávno mŕtve bytosti, Máriu Teréziu či samotnú smrtku, nerozlučnú súputníčku všetkých katov. V záverečnej ohňovej scéne majstra kata pohltí oheň priamo pred Vašimi očami a Vy si vychutnáte fantastickú ohňovú show, ktorá vás zhypnotizuje a donúti zamyslieť sa, či kati naozaj vymreli a dnes už medzi nami nie sú… alebo sú, len vyzerajú inak? Poďte s nami vstúpiť do príbehu majstrov katov, ktorí žili, mučili a sami umierali...

Prehliadky sa uskutočnia vždy v piatok a sobotu o: 18:00, 18:45, 19:30, 20:15, 21:00, 21:45.

UPOZORNENIE: Pre maximalizáciu zážitku z divadelnej nočnej prehliadky je maximálny počet účastníkov na jednu prehliadku je 50 osôb.

Lístky na podujatie platia na konkrétny čas. 

Lístky kúpite tu: https://shorturl.at/ewABL

Nocne prehliadky Povolanim kat

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Zabezpečuje

Trenčianske múzeum v Trenčíne, Mestské divadlo Považská Bystrica

Organizátor

Trenčianske múzeum v Trenčíne