Soirée s operetou a piknikom na Trenčianskom hrade

Soirée s operetou a piknikom na Trenčianskom hrade

Termín: 14.8.2016, 19:00

V rámci tohto jedinečného podujatia si môžete vypočuť operetu v dvoch dejstvách pod názvom LÁSKA NA POVAŽÍ. Účinkuje 19-členov Metropolitného orchestra Bratislava a 10 sólistov - spevákov.

Dej operety sa odohráva v roku 1543 v Uhorsku a rozpráva príbeh o pánoch Považského hradu, bratov Rafaela a Jána Podmanických. Rafael sa pri jednej zo svojich lúpežných výprav zamiluje do dcéry kupca, krásnej Hedvigy. Tá však miluje jednoduchého chlapca Jaroslava a Rafaela, ktorý ju väzní na Považskom hrade, odmieta. O Hedvigu tak bojujú 3 muži: Rafael, Ján aj Jaroslav. Legenda o bratoch Podmanických inšpirovala v roku 1848 štúrovského básnika Mikuláša Dohnányho, ktorý na jej motívy napísal divadelnú hru Podmanínovci. Táto hra sa stala predlohou operety Láska na Považí

Spoznajte romantický a zároveň krutý príbeh stredovekej lásky v autentických priestoroch Trenčianskeho hradu. Užite si relax s rodinou pri pikniku a vypočujte si nezabudnuteľné predstavenie!

Súčasťou podujatia bude sprievodný program pre deti, pre ktoré je pripravený animačný program v detskom kútiku. Piknikové menu si môžete zobrať so sebou alebo zakúpiť na mieste. Nezabudnite si pribaliť deky. ;-)

Vstupné:

Celá vstupenka (dospelí) - 12 eur
Zľavnená vstupenka (mládež od 12 r. do 18 r., seniori, ZŤP) - 8 eur

Deti do 12 rokov-  zdarma

Predpredaj vstupeniek:

Vstupenky si môžete zakúpiť vopred na našej stránke prostredníctvom ikony "on-line predaj vstupeniek". Predpredaj nájdete ako "Nečasovaný okruh".

Viac informácií nawww.trencinregion.sk

Partneri podujatia: Trenčiansky samosprávny kraj

Miesto konania

Trenčiansky hrad

Zabezpečuje

Trenčianske múzeum v Trenčíne

Organizátor

krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región, Trenčianske múzeum v Trenčíne, Metropolitný orchester Bratislava