SPOLOČNÉ VSTUPNÉ

SPOLOČNÉ VSTUPNÉ

Termín: od 29.3.2024, 09:00 do 31.12.2024, 17:00

Aj počas tohtoročnej sezóny budú môcť návštevníci Trenčianskeho hradu spoznať ďalšie pobočky Trenčianskeho múzea v Trenčíne za zvýhodnených podmienok. Od 29. marca 2024 múzeum opäť zavádza "SPOLOČNÉ VSTUPNÉ".  Pokiaľ si návštevníci zakúpia vstupenku na Trenčiansky hrad, ktorú následne v priebehu 10 dní predložia v ďalších šiestich pobočkách Trenčianskeho múzea, majú do týchto pobočiek bezplatný vstup.

Od 29. marca 2024 bude mať každý platiaci návštevník Trenčianskeho hradu možnosť bezplatne navštíviť ostatné pobočky Trenčianskeho múzea v Trenčíne. V cene vstupenky na Malý alebo Veľký hradný okruh bude už zahrnutá aj návšteva Katovho domu a Kostnice v Trenčíne, Podjavorinského múzea v Novom Meste nad Váhom, Rodného domu Ľ. Štúra a A. Dubčeka v Uhrovci, Šľachtického sídla rodu Ambro v Beckove a tiež kompletne zrekonštruovaného Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach.

„Všetky naše pobočky majú turistom čo ponúknuť, každá z nich má osobité čaro a hodnotné expozície. Spoločným vstupným sme sa snažili vyjsť v ústrety turistom, ktorí prichádzajú do Trenčína a okrem hradu chcú spoznať aj ďalšie zaujímavé historické miesta. Teraz tak budú môcť urobiť za zvýhodnených podmienok. Zároveň veríme, že táto iniciatíva pomôže pri rozvoji cestovného ruchu v kraji,“ povedal riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko pri zavádzaní tejto novinky v roku 2023.

Platnosť vstupenky "Spoločné vstupné – hrad" bude 10 kalendárnych dní vrátane dňa jej nákupu.