Voľné pracovné miesto: "KONZERVÁTOR/KONZERVÁTORKA"

TRENČIANSKE MÚZEUM V TRENČÍNE

Mierové nám. č. 46, 912 50 Trenčín

 hľadá záujemcov na voľné pracovné miesto na výkon

práce vo verejnom záujme do funkcie

KONZERVÁTOR/KONZERVÁTORKA

(samostatné konzervovanie zbierkových predmetov a vykonávanie ucelených konzervátorských úkonov pri záchrane umeleckých diel)

Pre pracovisko: Podjavorinské múzeum, Nové Mesto nad Váhom

Počet pracovných miest: 1

Nástup: 01.05.2024

Druh pracovného pomeru:  plný úväzok

Dĺžka pracovného pomeru:

  • na čas zast. materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky
  • plný pracovnú úväzok, doba určitá 1 rok

Kvalifikačné predpoklady a požiadavky na vykonávanie funkcie:

  • ukončené stredoškolské vzdelanie alebo vysokoškolské vzdelanie
  • v príslušnom odbore /umelecký priemysel, chemický priemysel/
  • odborná prax vítaná
  • flexibilita, samostatnosť, práca v kolektíve
  • bezúhonnosť

Pracovná náplň:

  • samostatné konzervovanie zbierkových predmetov s mechanickou a chemickou úpravou kovu, dreva, textilu, skla a papiera
  • spolupráca s kurátorom pri inštalácii exponátov pre stvárňovanie expozícií a výstav
  • vedenie odbornej evidencie zbierkových predmetov určených na konzervovanie
  • sanačné konzervovanie zbierkových predmetov so zameraním na materiálové skupiny
  • využívanie odborných technologických postupov z oblasti ošetrovania zbierkových
  • kontrola a udržiavanie vhodných klimatických podmienok
  • zabezpečenie prostriedkov na prácu s danými materiálmi
  • vykonávanie pravidelných kontrol zbierkového fondu
  • evidencia bezpečnostných kariet k používaným chemickým látkam

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:

Výška funkčného platu je určená podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme a doplnení niektorých zákonov, v závislosti od odbornej praxe a skúseností uchádzača. Nástupný plat vo výške 1300,- eur.

Benefity:

  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • flexibilná pracovná doba
  • účasť na kultúrnych podujatiach konaných na Trenčianskom hrade
  • ICOM karta – bezplatné vstupné do svetových múzeí
  • účasť na športovom podujatí
  • účasť na poznávacom zájazde
  • mesačný príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie (ak prac. pomer trvá viac ako 6 mesiacov)
  • možnosť odbornej sebarealizácie a osobného rastu
  • príspevok na rekreáciu
  • možnosť absolvovania odborných konferencií

Životopis s prehľadom zamestnaní posielajte do odvolania ponuky na:

E-mailom:      personalne@muzeumtn.sk

Poštou:  Trenčianske múzeum v Trenčíne, Jilemnického 532/2, 911 01 Trenčín

Uchádzači spĺňajúci podmienky budú pozvaní na osobný pohovor a zamestnávateľ rozhodne o obsadení voľného pracovného miesta na základe posúdenia vhodnosti jednotlivých uchádzačov z hľadiska ich znalostí a schopností na výkon práce vo verejnom záujme.