Podujatia

Aktuality

Zverejnenie zámeru na nájom majetku formou priameho nájmu č. 01/2023

Trenčianske múzeum v Trenčíne zverejňuje zámer priameho nájmu na prenájom časti nebytového priestoru v podkroví tzv. Matúšovej veže na Trenčianskom hrade.

Prednášky v rámci projektu "Revitalizácia Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach"

Dňa 9.10.2023 sa na Trenčianskej župe v rámci dňa otvorených dverí uskutočnili dve prednášky historika Trenčianskeho múzea v Trenčíne Mgr. Martina Vincurského súvisiace s projektom "Revitalizácia Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach".

Výmena drevených šindľov na objektoch Trenčianskeho hradu

V rámci obnovy a rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky boli vymenené drevené šindle na 2 objektoch Trenčianskeho hradu.

Na Trenčianskom hrade sme privítali 150 000. návštevníka v tomto roku

„Tohtoročná sezóna bola pre nás suverénne najlepšia v histórii. Máme najviac návštevníkov nielen na Trenčianskom hrade, ale aj na ostatných našich pobočkách," hovorí riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Mgr. Peter Martinisko.

HĽADÁME NOVÝCH KOLEGOV

Trenčianske múzeum v Trenčíne hľadá nových kolegov na 2 voľné pracovné pozície "Správca objektu, sprievodca, pokladník" pre Draškovičov kaštieľ v Čachticiach a "Správca objektu, sprievodca, pokladník" pre Kúriu Ambrovec v Beckove (Šľachtické sídlo rodu Ambro)

Z nášho blogu

Od roku 2001 oslavujeme 17. november ako štátny sviatok Dňa boja za slobodu a demokraciu. Tento deň získal svoj titul vďaka udalostiam, ktoré sa konali v novembri 1939 a následne aj od 17. novembra v roku 1989.

Dňa 23.9. 2023 si pripomíname 110. výročie súvisiace s trenčianskou synagógou, ktorá bola slávnostne otvorená a vysvätená v utorok 23. septembra 1913 (21. elula 5673) o 15-tej hodine. Nahradila drevenú synagógu z 18. storočia, ktorá v období rozkvetu trenčianskej židovskej komunity pred prvou svetovou vojnou už kapacitne ani...

Jozef Ľudovít Holuby bol významnou osobnosťou 19. a začiatku 20. storočia a taktiež jedným z posledných polyhistorov, žijúcich na území Slovenska. Bol nielen národne uvedomelým človekom a kňazom, ale aj prírodovedcom, historikom, archeológom, spisovateľom a národopiscom, ktorý priekopnícky ovplyvnil rozvoj niekoľkých...

V rámci projektu reštaurovania vzácnych tlačí s finančnou podporou Fondu na podporu umenia sa podarilo Trenčianskemu múzeu v Trenčíne zachrániť ďalšie štyri tlače, ktoré pochádzajú z historického fondu knižnice Trenčianskeho múzea. Všetky štyri tlače boli vyhlásené Ministerstvom kultúry SR za historické knižničné...

Pred 150 rokmi bol v Trenčíne založený „Mestský ženský spolok“. Pri jeho zrode stál budúci uhorský minister dopravy a obchodu Gabriel Baroš a manželka župana Irma Maršovská, jeho protektorkou bola grófka Filoména Chorinská - Niczky z Drietomského kaštieľa.

Videogaléria

TreBuChET je názov projektu cezhraničnej spolupráce Trenčianskeho...